Zdrowy kręgosłup

Zdrowy kręgosłup

Prowadzisz siedzący tryb życia? Dokucza Ci ból pleców? A może chcesz profilaktycznie zadbać o sprawność swojego ciała?

Niezależnie od powodów, zapisz się na zajęcia zdrowy kręgosłup, które odbywają się w naszym klubie fitness w Orzechu.

Dołącz do nas

  • Czas trwania: 60 minut
  • Prowadzący: Dominika
  • Intensywność:

Zajęcia zdrowy kręgosłup

Zdrowy kręgosłup to zajęcia, których celem jest wzmocnienie mięśni grzbietu i brzucha, odpowiadających za zachowanie prawidłowej postawy ciała. W wyniku regularnych ćwiczeń wokół kręgosłupa tworzy się „gorset” mięśniowy, który go utrzymuje. Dodatkowo trening ma za zadanie rozluźnić ciało, zwiększyć przestrzeń między dyskami, a także zlikwidować przykurcze mięśniowe i związane z tym wszystkim dolegliwości bólowe.

Zajęcia zdrowy kręgosłup składają się z serii ruchów o charakterze rozciągającym, wzmacniającym i uelastyczniającym. Są one statyczne, o niskiej intensywności, przez co mogą być one wykonywane przez każdego.

Trening zdrowy kręgosłup – efekty

Uczęszczając regularnie na zajęcia zdrowy kręgosłup w Orzechu, wzmocnisz i jednocześnie rozluźnisz mięśnie przykręgosłupowe oraz, przede wszystkim, zlikwidujesz ból pleców. Ćwiczenia na mięśnie brzucha i mięśnie głębokie poprawiają postawę ciała, dzięki czemu siedząca praca przestaje być tak obciążająca. Dodatkowo poprawi się praca układu krążenia i układu oddechowego, co wpływa na ogólną wydolność organizmu.

Dla kogo ćwiczenia na zdrowy kręgosłup?

Trening zdrowy kręgosłup jest odpowiedni dla każdego, bez względu na wiek. Jeśli jesteś aktywna/y fizycznie, będzie mieć charakter profilaktyczny, zapobiegnie przykurczom. Natomiast dla osób prowadzących siedzący tryb pracy, zajęcia zdrowy kręgosłup staną się sposobem na wzmocnienie core oraz rozluźnienie napiętych pleców, co powinno wpłynąć na redukcję lub całkowite zlikwidowanie bólu. Jedno jest pewno – już po pierwszych 60 min zauważysz, że ciało jest mniej napięte, odczujesz ulgę i poprawisz samopoczucie. A jeśli chcesz utrzymać te efekty, zapisz się na nasze cotygodniowe treningi.

Klub fitness w Orzechu

Ćwiczenia wpływające na wzmocnienie mięśni stabilizujących kręgosłup powinny być wykonywane precyzyjnie, płynnie i delikatnie – wtedy będą skuteczne i bezpieczne. Dlatego dobrze, abyś trenował/a pod okiem doświadczonej instruktorki, co możemy zapewnić w naszym klubie fitness w Orzechu. Zajęcia prowadzone są w niedużych, kilkuosobowych grupach, dzięki czemu trenerka będzie mogła zwrócić uwagę na każdego z uczestników. Zapisz się na pierwszy trening i przekonaj się, jak on wygląda.

Zainteresowany/a? Przejrzyj nasz grafik zajęć fitness oraz cennik.

Grafik zajęć Cennik