Trening wzmacniający

Trening wzmacniający

Szukasz zajęć, podczas których wzmocnisz całe ciało, poprawisz ogólny wygląd sylwetki, ale bez nadmiernej rozbudowy mięśni? A może prowadzisz siedzący tryb życia i chcesz, aby w końcu przestał dokuczać Ci ból pleców, stawów?

Przyjdź do nas na trening wzmacniający i sprawdź, jakie korzyści Ci przyniesie.

Dołącz do nas

  • Czas trwania: 60 minut
  • Prowadzący:
  • Intensywność:

Trening wzmacniający mięśnie

Trening wzmacniający (izometryczny) polega na napinaniu i rozluźnianiu mięśni, bez zmiany ich długości. To ćwiczenia nastawione na dokładność, a nie na wysokie tempo, czy bardzo dużą ilość powtórzeń. Dzięki temu trening wzmacniający jest bezpieczny dla stawów, a także łatwo można dostosować jego stopień trudności do swojej kondycji.

Trening wzmacniający – efekty

Trening izometryczny generuje wiele korzyści, zarówno dla Twojego wygląda, jak i zdrowia. Regularnie ćwiczenia:

  • poprawią elastyczność i sprężystość mięśni, zwiększą siłę;
  • wyrzeźbią mięśnie bez ich nadmiernej rozbudowy;
  • zmniejszą lub całkowicie zlikwidują ból pleców i kręgosłupa.

Dla kogo trening wzmacniający?

Trening wzmacniający przeznaczony jest dla każdego – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, bez ograniczeń wiekowych. Rekomendowany jest dla początkujących, dobrze przygotowuje do dalszej pracy nad kondycją, a także, dzięki temu, że skupiony jest na powolnym i dokładnym powtarzaniu ćwiczeń, uczy prawidłowej techniki. O tym rodzaju aktywności powinny pomyśleć osoby prowadzące siedzący tryb życia oraz seniorzy. Trening wzmacniający sprawdzi się także w przypadku sportowców, m.in. regularnie grających w squasha, ponieważ poprawi ich siłę.

Wzmacnianie w klubie fitness w Orzechu

W treningu izometrycznym ważna jest precyzja, a także prawidłowy oddech (ćwiczenia będą skuteczne tylko wtedy, gdy dostarczysz odpowiednią ilość tlenu do mięśni). Dlatego zachęcamy do tego, aby wykonywać go pod okiem instruktora. W klubie fitness w Orzechu prowadzimy trening wzmacniający, a w zajęciach może uczestniczyć ograniczona ilość osób (maksymalnie dziesięć). Dzięki temu masz zapewnione komfortowe warunki, a trener będzie mógł zwrócić uwagę na Twoją poprawną technikę. Sprawdź grafik fitness i zarezerwuj miejsce. A jeśli czujesz, że chcesz podnieść nieco poprzeczkę, wypróbuj swoją kondycję na treningu wzmacniającym cardio.

Zainteresowany/a? Przejrzyj nasz grafik zajęć fitness oraz cennik.

Grafik zajęć Cennik