Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny

Chcesz wzmocnić mięśnie, ogólną kondycję, ale boisz się nadmiernego rozbudowania masy mięśniowej? A może uprawiasz sport i chcesz poprawić sprawność ciała, aby uniknąć urazów podczas treningów, zawodów?

Trening funkcjonalny jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Dołącz do nas

  • Czas trwania: 60 minut
  • Prowadzący:
  • Intensywność:

Trening funkcjonalny – co to?

Trening funkcjonalny składa się z zestawu ćwiczeń, ruchów naśladujących codzienne czynności. Jego celem jest poprawienie wzorców ruchowych, które na skutek siedzącej pracy i biernych rozrywek (oglądanie telewizora, granie w gry komputerowe) ulegają zniekształceniu, co prowadzi do nieprawidłowej postawy, bólu stawów oraz pleców.

W ramach treningu funkcjonalnego wykorzystywane są też różnorodne sprzęty sportowe, np. BOSU, TRX, step, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie będziesz się nudzić.

Efekty treningu funkcjonalnego

Po co zapisać się na trening funkcjonalny? Korzyści jest wiele:

  • poprawa mobilności, szybkości, dynamiki ruchów;
  • wzmocnienie całego ciała bez rozbudowywania masy mięśniowej;
  • większa elastyczność, zwinność ciała;
  • zmniejszenie ryzyka kontuzji oraz zapobieganie przeciążeniom stawów w przypadku osób uprawiających sport, np. trenujących squasha.

Dla kogo trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny jest polecany dla każdego, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Jego korzyści odczują nie tylko sportowcy, ale też osoby prowadzące siedzący tryb życia, które chcą wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za zachowanie prawidłowej postawy. Sprawdzi się również jako jedna z form rehabilitacji, o ile lekarz nie stwierdzi inaczej. Trening funkcjonalny skierowany jest do kobiet i mężczyzn znajdujących się w każdej grupie wiekowej.

Grupowe zajęcia fitness w Orzechu

Zajęcia z treningu funkcjonalnego prowadzone są pod okiem doświadczonego instruktora w maksymalnie dwunastoosobowych grupach. Kameralna atmosfera oraz wsparcie trenera, tłumaczącego, jak poprawnie wykonywać poszczególne ruchy sprawia, że 60 min mija błyskawicznie, a Ty chcesz zapisać się na kolejny trening. Skorzystaj z możliwości jednorazowego wejścia lub wykup karnet na zajęcia fitness.

Zainteresowany/a? Przejrzyj nasz grafik zajęć fitness oraz cennik.

Grafik zajęć Cennik