Tabata

Tabata

Masz mało czasu, a zależy Ci na intensywnym treningu, w trakcie którego spalisz sporo kalorii?

Zapisz się na tabatę w naszym klubie fitness! Podczas 45-minutowych ćwiczeń zadbasz o kondycję, wydolność organizmu i efektywne spalanie tkanki tłuszczowej.

Dołącz do nas

  • Czas trwania: 45 minut
  • Prowadzący: Marta Klesza, Anna Gridina
  • Intensywność: 3 – 4

Co to jest tabata?

Tabata to jeden z najkrótszych treningów, który trwa zaledwie… 4 min i składa się z ośmiu ćwiczeń, które wykonywane są w błyskawicznych interwałach (na 20 sek. pracy przypada 10 sek. przerwy). Najczęściej, aby w pełni wykorzystać możliwości tabaty, wykonuje się kilka 4-minutowych bloków, które są tak dobierane, aby poprawić wydolność, kondycję oraz wzmocnić mięśnie. W S4S prowadzimy trening tabaty trwający 45 min, który zawiera w sobie także rozgrzewkę i rozciąganie.

Tabata – efekty

Tabata fitness to najczęściej sposób na intensywne spalanie tkanki tłuszczowej, chociaż zalet samego treningu jest znacznie więcej:

  • poprawa wydolności organizmu;
  • poprawa wytrzymałości mięśni oraz ich wzmocnienie;
  • przyspieszenie metabolizmu – organizm spala kalorie jeszcze długo po zakończonych ćwiczeniach.

Dla kogo tabata?

Tabata, chociaż jest treningiem o wysokiej intensywności, to tak naprawdę skierowana jest do każdego – zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym przedziale wiekowym oraz kondycji. W przypadku tabaty dla początkujących, ważne jest jedynie, aby wykonywać ją pod okiem trenera, który wskaże poprawną sekwencję ruchów, a także skoryguje ewentualne błędy. Dodatkowo tabata to świetne rozwiązanie dla zabieganych, którzy nie mają czasu na dłuższy trening, a także dla osób uprawiających sport wymagający wysokiej wydolności organizmu.

Tabata w klubie fitness w Orzechu

W tabacie najważniejsza jest szybkość, intensywność ćwiczeń, ale nie można przy tym zapomnieć o poprawnej technice, dlatego docenisz treningi w naszym klubie. Zajęcia fitness z tabaty prowadzone są w maksymalnie piętnastoosobowych, dzięki czemu nie dość, że możesz być pewny/a, że będziesz ćwiczyć w komfortowych warunkach, to jeszcze instruktor zadba o to, aby ćwiczenia były bezpieczne, dobrze wykonywane. Dodatkowo, oprócz części głównej, składającej się z 4-minutowych bloków, zadbaliśmy o rozgrzewkę i rozciąganie.

Zainteresowany/a? Przejrzyj nasz grafik zajęć fitness oraz cennik.

Grafik zajęć Cennik