Stretching

Stretching

Prowadzisz siedzący tryb życia i czujesz się jak „drewno”? A może wręcz przeciwnie, jesteś aktywny/a, ale zaczynasz czuć, że krótkie rozciąganie po treningu to za mało?

Zapisz się na stretching, a nasza instruktorka podczas 60-minutowych zajęć zadba o rozluźnienie i uelastycznienie Twoich mięśni.

Dołącz do nas

  • Czas trwania: 60 minut
  • Prowadzący: Anna Gridina
  • Intensywność: 2 – 3

Co to jest stretching?

Stretching to zestaw ćwiczeń, których głównym celem jest rozciąganie mięśni. Wyróżnia się stretching statyczny, który poprawia zakres mobilności, ruchomości w stawach, a także stretching dynamiczny, podczas którego dany ruch powtarzany jest tak długo, aż osiągnie się maksymalny na dany moment zakres ruchomości.

Stretching – efekty

Niezależnie od tego, czy codziennie ćwiczysz, czy unikasz nadmiernej aktywności, warto regularnie wykonywać stretching, ponieważ:

  • poprawia zakres ruchu, uelastycznia ciało, co jest ważne nie tylko podczas uprawiania sportu, ale także ułatwia codzienne czynności;
  • zmniejsza ryzyko występowania skurczów, napięcia mięśni i zapobiega ich przeciążeniom;
  • poprawia ukrwienie i przyśpiesza regenerację po treningu;
  • rozluźnia, relaksuje umysł, co korzystnie wpływa na obniżenie poziomu stresu.

Dla kogo rozciąganie? Stretching dla początkujących i sportowców

Stretching to aktywność dla każdego, niezależnie od wieku oraz stopnia aktywności. Polecany jest zarówno osobom prowadzącym siedzący tryb życia, seniorom, jak i sportowcom, którzy muszą zadbać o odpowiednią elastyczność mięśni celem uniknięcia urazów, przeciążenia narządu ruchu.

Rekomendujemy, aby wykonywać stretching po treningu – np. po innych zajęciach fitness w naszym klubie lub po rozgrywce squasha.

Grupowe ćwiczenia stretching  w Orzechu

Podczas 60-minutowych zajęć fitness w Orzechu kompleksowo zadbasz o rozciągnięcie wszystkich partii mięśniowych. I, aby było to bezpieczne, nasze instruktorki najpierw zadbają o ich odpowiednie rozgrzanie, a następnie będą czuwać nad poprawnością wykonywania kolejnych ćwiczeń. Jest to możliwe dzięki temu, że treningi prowadzimy w niedużych grupach, zapewniając komfortowe warunki i przyjazną atmosferę. Sprawdź grafik zajęć fitness i zapisz się na stretching.

Zainteresowany/a? Przejrzyj nasz grafik zajęć fitness oraz cennik.

Grafik zajęć Cennik