Pilates

Pilates

Czujesz, że Twoje mięśnie są spięte i chcesz to zmienić? A może szukasz zajęć o niższej intensywności, które wzmocnią mięśnie i wymodelują sylwetkę?

Zapisz się na pilates w Orzechu. Dzięki treningom grupowym w klubie fitness S4S zadbasz o całe ciało.

Dołącz do nas

  • Czas trwania: 60 minut
  • Prowadzący: Robert Olczy
  • Intensywność:

Co to jest pilates?

Pilates to trening o statycznym charakterze, którego celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie mięśni. Łączy w sobie jogę, balet oraz ćwiczenia izometryczne i, co najważniejsze, aktywuje wszystkie grupy mięśniowe (zwłaszcza mięśnie głębokie, core) bez obciążania kręgosłupa i stawów. Podczas zajęć uczestnicy ćwiczą wyłącznie z ciężarem własnego ciała, a wykonując poszczególne sekwencje ruchów, skupiają się przede wszystkim na oddechu oraz precyzyjnym wykonaniu ćwiczenia. Dzięki temu pilates często wykazuje działanie relaksujące, odprężające.

Pilates – efekty

Regularne ćwiczenia pilates wzmocnią mięśnie całego ciała, poprawią Twoją wytrzymałość oraz siłę. To, co jednak najważniejsze w pilatesie, to praca nad mięśniami głębokimi, przykręgosłupowymi. Wzmocniony zostanie core, który jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowej postawy, co będzie prowadzić do redukcji bólu pleców. Pilates poprawi również Twoją równowagę, stabilizację.

Dodatkowo pilates wydłuża oraz uelastycznia mięśnie, dzięki czemu sylwetka zostanie wysmuklona. Jednocześnie nie musisz martwić się o to, że ćwiczenia wpłyną na rozbudowę masy mięśniowej.

Dla kogo ćwiczenia pilates?

Ćwiczenia pilates polecane są dla każdego. Dzięki niższej intensywności będą odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają ćwiczyć, nie mają jeszcze kondycji. Podczas pilatesu nie są wykonywane podskoki, trening jest więc bezpieczny dla stawów, zwłaszcza kolan.

Korzyści z regularnych ćwiczeń zauważą również sportowcy, którzy będą pracować nad wytrzymałością, stabilizacją oraz koncentracją. To dobra aktywność, gdy wracasz do treningów po kontuzji.

Zajęcia pilates w Orzechu

W pilatesie najważniejszy jest oddech, a także precyzyjnie wykonywany każdy ruch. Dlatego zachęcamy do tego, aby zacząć od treningów grupowych w klubie fitness – nasza instruktorka zadba o to, aby każdy z uczestników poprawnie wykonywał ćwiczenia. Będziesz mieć wtedy pewność, że trenujesz nie tylko efektywnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Zainteresowany/a? Przejrzyj nasz grafik zajęć fitness oraz cennik.

Grafik zajęć Cennik